Hit enter after type your search item

Mideye Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

img

Mideye bağlı ağız kokusuna çözüm hakkında tedavi yöntemlerinden bahsedelim. İlk olarak mideyi ele alalım. Mideyi ciddiye almamız gerekiyor, ancak bir çok kişi ağız kokusuna çözüm bulamadığı zaman midesini neden olarak belirler. Bu bir hatadır, çünkü mideyi kötü koku kaynağı olarak belirlememiz için ciddi mide hastalıklarına sahip olmamız gerekiyor. Bunlar; mide kanseri, gastrit, ülser, reflü, dışkı yoluyla bulaşan helicobacterpylori diğer isimleriyle helicobacter pylori-helikobakter pilori bakterisi gibi hastalıklardır.

yani kısaca şöyle söyleyelim midenizde günlük rutin hayatınızın önüne geçebilecek bir sıkıntı yoksa endişelenmenize gerek yoktur. Tabi ki siz nedenini öğrenme evresinde doktorunuza giderek midenizi kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.

Mideye bağlı ağız kokusuna çözüm yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kortizonlu ve mideye zarar verecek diğer ilaçların bırakılmasını öneririm. Doktorunuzun önereceği antiasit ilaçları yani asit değerlerinizi dengeleyici ilaçlar çözümler arasındadır.
 • Ayrıca dengesiz beslenmeye, asitli içeceklere, alkol ve sigaraya bir son vermenizi öneririm.
 • Dışkı ile mideye ve 12 parmak bağırsağına bulaşıp kötü ağız kokusuna neden olan helicobacterpylori bakterisi için ise doktorunuzun önereceği antibiyotikler çözümler arasındadır.

Helikobakter Pilori ve Ağız Kokusuna Çözüm

Bazı vakalarda Helikobakter Pilori hastalığını tedavi etmek için 1 veya 2 haftalık bir antibiyotik tedavisi gerekebilir. Bu kötü nefesi çözecektir. Helikobakter Pilori için doktorlar tarafından yaygın ve yaş sınırı olan antibiyotikler tercih edilir .

Antibiyotik almadan önce sindirim sistemi dengesizliğinin genel nedenleri araştırılmalıdır. Tedavi sonuç verdiği zaman ağız kokusu problemi de ortadan kalkacaktır.

Reflü ve Ağız Kokusuna Çözüm

Doktorlar genellikle reflü belirtilerini ayrıntısıyla inceleyerek teşhis eder. Tedavisi için ise bazı reçeteli ve reçetesiz ilaçların işe yarayacağı konusunda hemfikirdirler. Ancak yaşam tarzını değiştirmeyen hastaların bir sonuca varamayacağını da söylemektedirler.

Birçok insan, yağlı ve baharatlı yiyecekler, alkol, asitli içecekler ve büyük öğünler gibi zararlı tetikleyicilerden uzaklaştıklarında daha iyi sonuçlar aldıklarını ve reflünün belirtilerini hissetmediklerini söylemektedir. Çoğu hasta üzerinde, yaşam tarzı değişiklikleri ve doğru ilaç kombinasyonu reflü hastalığını kontrol altına alabilir ve sonlandırabilir. Sonuç olarak tam tedaviye ulaşıldığı zaman ağız kokusu problemi de ortadan kalkmış olacaktır.

Bu yazımızda mideye bağlı ağız kokusuna çözüm başlıklı yazımızı ele aldık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca mideye bağlı ağız kokusunun nedeni için Sindirim Sistemi ve Ağız Kokusu Nedeni başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin

9 Yorumlar

 1. Midem için asit düzenleyici ilaçlar kullanıyorum. Güzel paylaşım olmuş sağolun

   • İi günler özel hastanede test yapmıştım helikobakteri çıktı uçucu sülfür bileşikleri koku var dedi hocamız antibiyotik verdi geçti gibi bu sefer 4 ay sonra tekrar gittim bu sefer lahana kokusu var dedi doktor bey mide kaynaklı dedi nasıl olacak anlamadım bademciklerim temiz taş VS yok sadece biraz büyük ama küçüklüğümden beri böyle bademciklerden olma durumu var mı ama küçüklüğümden beri ağız kokusu var sinüzit de var bende

 2. Reflüden dolayı yıllardır çektiğim ağız kokusu aile hekimim tarafından verilen ve 1 hafta kulandığım Flagyl 500 mg Film Tablet Allah’ın izniyle kurtuldum

  • Kardeşim nasıl bi ağız kokusuydu bndede var çünkü ve geçmiyor büyük abdesti tam yaparsam geçiyor yapamazsam çok pis kokuyor mide fıtığı var bu arada

 3. Benimde uyuduktan sonra çok koku geliyor ve gündüz leri az oluyor koku acaba ne yapmam gerekiyor

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :