Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Karaciğere Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

Karaciğere bağlı ağız kokusuna çözüm için hastanın iki temel hastalıktan birine sahip olması yeterli diyebiliriz. Bunlar, karaciğer yetmezliği ve karaciğer iltihaplanmasi hastalıklarıdır. Bu iki tip hastalıktan birine sahipseniz büyük ihtimalle kötü ağız kokusuna sahipsiniz demektir. Karaciğer iltihaplanması ve karaciğer yetmezliği hastalıklarının tam tedavisi ile birlikte kötü ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır. İlk olarak karaciğer yetmezliğini ele alacağımız yazımızı incelemeye başlayalım.

Karaciğer Yetmezliği ve Ağız Kokusuna Çözüm

Toksinler, iltihaplar, kan dolaşımını etkileyici faktörler, metabolizmanın dengesiz çalışması, dengesiz beslenme, yine fazla alkol ve ilaç kullanımı, karaciğere bağlı damarlarda tıkanıklık gibi nedenler karaciğer yetmezliğine yol açmaktadır. Tedavisi ilaçlar ve karaciğer nakli ile yapılmaktadır. Tam tedaviye ulaşıldığı zaman, ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır.

Karaciğer İltihaplanması ve Ağız Kokusuna Çözüm

Karaciğerde meydana gelen bütün iltihaplı hastalıklara hepatit denir. Hepatit ise sınıflara ayrılır. Belirtileri arasında sarılıkta olan karaciğer iltihaplanmasına neden olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

En çok basit ağrı kesicilerin uzun süre kullanılmasından dolayı iltihaplanmalar görülmektedir. Doktor kontrolü olmadan kesinlikle bu tip ilaçları kullanmayın, çünkü aldığımız ilaçların hepsi karaciğerde metabolize edilmektedir. Buna bir açıdan karaciğerin filtre görevi görmesi ile açıklayabiliriz. Fazla ilaç kullanımı karaciğerin anormal çalışmasına yol açıp iltihaplanmalara neden olmaktadır. Alkol tüketimi de karaciğer iltihaplanmasının ana sebepleri arasındadır.

Karaciğer iltihaplanmasına önlem amaçlı kesinlikle hepatit aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Hastalığın çözümü ise: Alkol tüketiminin sonlandırmak, aşılama, kan nakli veya antikor hazırlama, hepatit türüne göre hekimin belirlediği ilaçlar ile tedaviye başlamak kesin çözümler arasındadır. Karaciğer iltihaplanmasına yönelik tedavi yöntemlerinin olumlu sonuç vermesi ile kötü ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır.

Karaciğere bağlı ağız kokusuna çözüm için tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Karaciğer iltihaplanması ve karaciğer yetmezliği ağız kokusuna neden olmaktadır. Karaciğer iltihaplanmasının tedavisi için alkol tüketiminin sonlandırmak, hijyenik bir ortamda yaşamak, aşılama, kan nakli veya antikor hazırlama, hepatit türüne göre hekimin belirlediği ilaçlar ile tedaviye başlamak kesin çözümler arasındadır.
  • Karaciğer yetmezliğinde ise tam tedaviye nakil işlemi ile ulaşılır. Ayrıca vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, gıda ve sıvı takviyesi, ilaç tedavisi önemli tedavi yöntemlerindendir.

Bu yazımızda karaciğere bağlı ağız kokusuna çözüm başlıklı yazımızı ele aldık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca karaciğerden kaynaklı ağız kokusu nedenleri için Karaciğer ve Ağız Kokusu Nedeni başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar