Böbreklere Bağlı Ağız Kokusu Tedavisi

Böbreklere Bağlı Ağız Kokusu Tedavisi

Böbreklere Bağlı Ağız Kokusu TedavisiBöbreklere bağlı ağız kokusu tedavisi hakkında çözüm yöntemlerini ele alacak olursak. Böbreğin kötü koku kaynağı olmasındaki ana sebep böbrek yetmezliğidir. Amonyak birikiminin kötü ağız kokusuna neden olduğu böbrek yetmezliği hastalarına uygulanan tedavi yöntemleri sonuç verirse ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır. Bu yüzden böbrek yetmezliğinin tedavisi konusunda yazıma devam ediyorum.

Böbrek Yetmezliği ve Ağız Kokusu Tedavisi

Öncelikle en etkili tedavi yöntemi böbrek naklidir. Böbrek nakli kesin sonuçlar almanızı sağlayacaktır. İkinci yöntem ise hemodiyaliz yöntemidir. Hemodiyalizi açacak olursak: Damardan alınan kanın filtreden geçirilerek temizlenmesinden sonra temiz kanın tekrar hastaya verilmesine denir. Böbrek yetmezliği tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Üçüncü ve son olarak peritondiyaliz yönteminden bahsedelim. Peritondiyalizi, periton diyalizi olarakta yazılır, hastanın karnına yerleştirilen kateterin bir kısmının karın dışında bir kısmının karın içinde kalması daha sonra ise hastanın bu kateterden kendi başına 6 saatte bir belli miktarda sıvıyı karın içine doldurması  ve 6-8 saat sonra daha sıvıyı boşaltmasıyla ortaya çıkan tedavi yöntemidir. Bu yöntemlerin sonuç vermesi ile tam tedaviye ulaşıldığında kötü ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır.

Böbreklere bağlı ağız kokusunun tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Böbreğin kötü koku kaynağı olmasındaki ana sebep böbrek yetmezliğidir. Böbrek yetmezliği hastalarına uygulanan tedavi yöntemleri sonuç verirse ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır. Tedavi yöntemlerinden ilki hemodiyalizdir. (hemodiyaliz hakkında ayrıntılı bilgi için yukarıdaki içeriği okuyunuz)
  • İkinci tedavi yöntemi peritondiyalizidir. Periton diyalizi olarakta yazılır. (peritondiyalizi hakkında ayrıntılı bilgi için yukarıdaki içeriği okuyunuz)
  • Üçüncü ve kesin sonuç veren tedavi yöntemi ise böbrek naklidir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Ağız Kokusu İlişkisi

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text