Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bakımsız Dişler ve Diş Etlerine Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

Bakımsız dişler ve diş etlerine bağlı ağız kokusuna çözüm için tedavi yöntemlerinden bahsedelim. İlk olarak, kesinlikle dişlerinizi doğru şekilde ve düzenli fırçalayınız. Ayrıca diş ipi kullanmayı da ihmal etmemenizi öneririm. İkinci olarak, ağız gargaraları kullanmanızı öneririm. Düzenli olarak kullanıldığında, dişlerinizdeki ve diş etlerinizdeki zararlı yapı yok olacaktır.

Üçüncü olarak diş doktorunuza başvurmanızı öneriyorum. Doktorunuz size kapsamlı önerilerde bulunabilir. Ayrıca dişlerinize, bir çeşit macun ve aparatlar ile bakteri plağını ve çürükleri temizleme işlemi gerçekleştirebilir.

Bakımsız dişler ve diş etlerine bağlı ağız kokusuna çözüm için tedavi yöntemlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dişlerinizi doğru şekilde ve düzenli fırçalayınız.
  • Kullanım kılavuzuna uygun olarak ağız gargarası kullanınız.
  • Diş hekiminize başvurarak, dişlerinize ve diş etlerinize gerekli müdahaleyi yaptırınız ve hekiminizin önerilerine uyunuz. Bu sayede ağız kokusu tedaviniz gerçekleşmiş olacaktır.

Diş Çürümesine Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

Hiç geçmeyen kötü bir ağız kokusuna sahipseniz ve altta yatan nedenini belirleyemiyorsanız, bunun nedeni teşhis edilemeyen bir diş çürüğü olabilir. Hasta, diş çürümesini ağrılarının artmadığı sürece belirtilerini pek fark edemez. Diş sinirleri olumsuz etkilenir ve diş ağrısı meydana gelir ya da bir diş hekimi muayene sırasında tespit eder.

En erken aşamalarında diş çürüğü bir florür ürünü kullanılarak tedavi edilebilir. Bu aslında diş çürümesini tamamen tedavi etmez ancak dişleri daha fazla mine erozyonuna karşı koruyabilir. Diş çürümesinin daha ileri aşamalarında diş hekimlerinin dişlerdeki boşlukları tamir etmesini gerekmektedir.

Diş hekimi dişin çürümüş bölgesini çıkarır ve daha sonra bir dolgu malzemesi kullanarak orijinal şekline geri döndürmeye çalışır. Çürük dişler çok hasar gördüğü takdirde, diş hekiminin dişi kaplama yöntemi ile tedavi etmesi gerekebilir. Ayrıca çürüğün çok şiddetli olduğu durumlarda diş minesine nüfuz etmiş ve dişin özüne girmesi durumunda kanal tedavisi uygulanabilir.Dişin hasarlı kısmı bazen sinirlerin alınması ile de tedavi edilebilir. Aşırı derecede ciddi diş çürümesi vakalarında, tüm dişin çıkarılması gerekebilir. Tedavinin gerçekleştirilmesi ile kötü ağız kokusu da giderilmiş olacaktır.

Bu yazımızda bakımsız dişler ve diş etlerine bağlı ağız kokusuna çözüm başlıklı yazımızı ele aldık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca bakımsız dişler ve diş etlerinden kaynaklı kötü kokunun nedeni için Bakımsız Dişler ve Diş Etlerine Bağlı Ağız Kokusu Nedeni başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar