Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bağırsağa Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

Bağırsağa bağlı ağız kokusuna çözüm için ele alabileceğimiz tedavi yöntemlerinden bahsedelim. Bağırsağın kötü koku kaynağı olabilmesini işlevini yerine getirememesine bağlayabiliriz. Tam olarak işlevini yerine getiremeyen bağırsak besin maddelerini parçalayacak bakterileri üretemeyerek parazitlerin ortaya çıkmasına neden olur. Devamında ise sindirim sisteminin genelini etkileyen kötü kokulu gazlar ağza gelerek açığa çıkar ve kötü ağız kokusu ortaya çıkmış olur. Bunlardan sizin haberiniz olmayabilir.

Bağırsak Parazitleri ve Ağız Kokusuna Çözüm

Bağırsaktan kaynaklı ağız kokusu genelde parazitlerden dolayı olmaktadır diyebiliriz. Önüne geçmenin yollarını şu şekilde sıralayabiliriz: İlk olarak hijyeninize dikkat etmelisiniz, çiğ gıdalar, iyi yıkanmamış gıdalar, bakımsız tırnaklar, ve tuvalet sonrası ellerinizi yıkamamanız parazit oluşumuna sebep olurken stres ve depresyon gibi gıda dışı faktörlerde parazit oluşumuna sebep olabilir. Hijyenimize dikkat edelim ve moralimizi bozmayalım! Bağırsaktaki mantarların ise kötü kokuya neden olduğuna dair bir bilgi yoktur.

İkinci olarak ilaç tedavisi ile kesin sonuca ulaşılabilmektedir. Tabi ki bu ilaçları doktor kontrolü dışında kullanmanızı kesinlikle önermiyorum. Parazitlerin meydana getirdiği tıkanıklar için ise cerrahi müdahaleler çözümler arasındadır. Bağırsak için uygulanan tedavi yöntemleri kesin sonuç verdiği zaman ağız kokusu tedavisi gerçekleşmiş olur.

Bağırsağa bağlı ağız kokusuna çözüm için tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bağırsaktan kaynaklı ağız kokusu genelde parazitlerden dolayı olmaktadır. Önüne geçmenin yollarını şu şekilde sıralayabiliriz: Hijyeninize dikkat etmelisiniz, çiğ gıdalar, iyi yıkanmamış gıdalar, bakımsız tırnaklar, ve tuvalet sonrası ellerin yıkanmaması parazit oluşumuna sebep olurken stres ve depresyon gibi gıda dışı faktörlerde parazit oluşumuna sebep olabilir. Bu faktörlere dikkat edildiği takdirde parazit oluşumu görülmeyecektir ve ağız kokusu ortaya çıkmayacaktır.
  • Parazitlerden kaynaklı ağız kokusu için doktor kontrolü altında kullanılan ilaçlar kesin sonuç vermektedir.

Kabızlık ve Ağız Kokusuna Çözüm

Kötü nefesiniz dışkı gibi kokuyorsa nedeni kabızlık olabilir.

Kabızlık bağırsaklarda sindirilmemiş yiyecek birikmesine neden olur. Bu hastalığa pasif bir yaşam tarzı ve egzersiz eksikliğinin neden olduğu düşünülmektedir. Ne yazık ki, kabızlık kötü nefesin nedeni olabilir.

Kabızlık çekiyorsanız ve kötü bir ağız kokusuna sahipseniz düzenli egzersiz yapmaya, lif alımınızı artırmaya, her saat su içmeye ve yağ alımını azaltmaya çalışın.

Bu yazımızda bağırsağa bağlı ağız kokusuna çözüm başlıklı yazımızı ele aldık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca kötü kokunun nedeni için Sindirim Sistemi ve Ağız Kokusu Nedeni başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar