Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Akciğere Bağlı Ağız Kokusuna Çözüm

Akciğere bağlı ağız kokusuna çözüm için ilk olarak kan gazlarını ele almalıyız. Kan gazları karaciğer ve böbreklerin kana karıştırdığı hafif gazlardır. Bu gazların bir çoğu kötü kokuludur. Gazların içerdiği maddeler akciğer tarafından kandan süzülür ve nefes verme yoluyla dışarı atılır. Besin maddelerini hızlı tükettiğinizde veya soğan, sarımsak gibi besinler tükettiğinizde ortaya çıkar ve tedaviye gerek yoktur. İkinci olarak akciğer solunum yolunda oluşan enfeksiyonlardan dolayı ortaya çıkan kötü ağız kokusunu ele alabiliriz.

Solunum Yolu Enfeksiyonu ve Ağız Kokusuna Çözüm

Topluluklarda hijyen eksikliği ve çeşitli madde kullanımından dolayı oluşan bu enfeksiyonlar bakteri kaynaklı ise penisilin eritromisin özlü antibiyotikler ve doktorunuzun önerebileceği alternatif ilaçlar tarafından yok edilir. Hasta ileri safhada rahatsız ise oksijen verilerek tedavi edilmeye çalışılır. Doktorunuz size bir takım ilaçlar önerecektir, bu ilaçları kesinlikle doktor kontrolü dışında kullanmayınız. Yan etkileri ağırdır ve fazladır.

Akciğer kanserinin de ağız kokusuna yol açtığı bilinmektedir. Yazımdan anlaşılacağı gibi kötü ağız kokusunun nedenleri genelde organlarda meydana gelen hastalıklardan vuku bulmaktadır. Hastalığın giderilmesi için cerrahi müdahalelerden çekinmeyin, kendi çabanız ile birlikte cerrahi işlemlerde etkili olacaktır ve büyük ihtimalle emekleriniz sonuç verdiği zaman ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır.

Akciğere bağlı ağız kokusuna çözüm için tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Akciğerde oluşan enfeksiyonlar ağız kokusuna neden olmaktadır. Topluluklarda hijyen eksikliği ve çeşitli madde kullanımından dolayı oluşan bu enfeksiyonlar bakteri kaynaklı ise penisilin eritromisin özlü antibiyotikler ve doktorunuzun önerebileceği alternatif ilaçlar tarafından yok edilir.
  • Enfeksiyon durumunda doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin. İleri safhada rahatsız olan hastalara oksijen verilerek tedavi edilmeye çalışılır. Enfeksiyona karşı uygulanan tedavi yöntemleri yanıt verirse, akciğere bağlı ağız kokusu tedavisi de gerçekleşmiş olacaktır. 
  • Akciğer kanseri durumunda lütfen doktorunuzun talimatlarını uygulayınız.

Kistik Fibroz ve Ağız Kokusuna Çözüm

Kistik fibroz hastalarının akciğerlerinde kalın ve hareketsiz mukus görülür. Bu ağız kokusuna neden olmaktadır. Tedavisi için doktor tarafından göğüs bölgesine fizyoterapi uygulanır ve balgam sökücü ilaçlar yazılır.

Bu yazımızda akciğere bağlı ağız kokusuna çözüm başlıklı yazımızı ele aldık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca akciğere bağlı ağız kokusu nedenleri için Akciğer ve Ağız Kokusu Nedeni başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

4 Yorumlar

  1. Halitometre ile ölçüm yaptırdım kan gazlarından dolayı kötü ağız kokusuymuş, tedavi olmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar