Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözümler

Ağız kokusuna bitkisel çözümler başlığı altında, ağız kokusunun giderilmesi için öne çıkan alternatif tedavi yöntemlerini ele alacağız. Bu tedavi yöntemleri sayesinde ağız kokunuzun giderilmesini kendiniz sağlayabilirsiniz. Ağız kokusunun giderilmesi için bir çok tedavi yöntemi mevcuttur, öne çıkanları ele alarak incelemeye başlayalım.

1- Ağız Kokusu İçin Maydanoz

Ağız kokunuzu gidermede maydanoz etkili bir bitkidir. Maydonuzu direkt yiyerek veya suyunu içerek ağız kokunuzu giderebilirsiniz. Maydanoz tüketimi; mide rahatsızlıklarından olan ve ağız kokusuna neden olan reflünün önüne geçer ve midenizin rahatlamasına neden olur.

2- Ağız Kokusu İçin Kereviz

Kereviz sapını çiğneyip yutarak veya kereviz yapraklarını kaynar suda demledikten sonra gargarasını yaparak ağız kokusu tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bitkisel çözümler arasında olan kereviz, yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bu özelliği ağız kokusuna neden olan iltihaplanmaların önüne geçer.

3- Ağız Kokusu İçin Elma yiyin

Her gün 1 elma tüketimi ağız kokusunu önler. Ayrıca sabahları elma sirkesi ile yapılan gargara dişlerinizi hem beyazlatır hem de ağız kokusuna neden olan bakterileri yok eder. Elma tüketimi ağız kokusuna neden olan kabızlığında önüne geçer. Ayrıca diş sağlığı içinde önemli bir yere sahiptir.

4- Tuz ve Karbonat ile Ağız Kokusunun Önüne Geçin

1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı tuz 1 bardak suya eklenerek gargara yapılır. Gözle görülür şekilde ağız kokusunda azalma meydana gelecektir. Bu sayede ağızda kötü kokuya neden olabilecek iltihaplanmaların önüne geçebilirsiniz. Bakteri oluşumunun önüne geçen bu yöntem ağız içi yaralara da iyi gelmektedir.

5- Ağız Kokusu İçin Su

Daha fazla su için. Çünkü ağız kokusunun indirgenmesinde tükürük miktarı çok önemli bir yere sahip. Tükürük üretiminin başlıca kaynağı sudur. Su içerek ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca zayıf metabolizmaya bağlı ağız kokusunun da önüne geçilmiş olur.

6- Acı Kavun Öldürüyor, Kullanmayın!

Acı kavun kesinlikle kullanmayın! (diğer isimleri: acı karpuzeşek hıyarı, ecballium elaterium, Ebû Cehil karpuzu, cırtlak, cırt atan) Ağız kokusuna neden olan sinüzitin tedavisi için burna damlatılarak kullanılan acı kavun, az veya çok hiç farketmez kullanıldığı takdirde ilk olarak beyin olmak üzere bünyede kalıcı hasara, alerjik reaksiyona bağlı olarak nefes durmasına ve kanamalara yol açmaktadır. Devamlı olarak kullanıldığında ölüme neden olan acı kavununu kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar